Ürünlerimiz

Pelet

Pelet üretimimiz %100 çam talaşından gerçekleşmektedir. Grup şirketlerimizden çıkan çam talaşı biyokütle enerjisine dönüştürülerek ülke ekonomisine geri kazandırılmaktadır. Kavi A.Ş olarak pelet üretiminde kalite ve standartlara uygun ‘’TSE’’ lisansına sahip, katı yakıt satış izini olan, fabrika çatımız altında laboratuar ortamında üretilen peletleri analiz edebilen bir yapı oluşturduk.

Kavi Pet

Kavi Pet ürünleri; çam ağacından üretilmiş olup sevimli dostlarımızın sağlığına zarar verebilecek hiçbir zararlı madde içermez. Avrupa’da yaygın kullanımıyla dikkat çeken bu ürünler; uzun süredir kullanımlarda dahil hijyenik bir ortam sağlar. Herhangi bir kimyasal işlem görmeden doğal hali ile ürünlerimiz paketlenmektedir. Bu sayede hem sizler için hem de dostlarımız için güvenle kullanabileceğiniz bir ürün grubudur.

Cips

Çevremizde atıl olarak bulunan ağaç, odun, dal, tahta gibi materyallerin ağaç öğütücü veya ağaç yonga makinesi adı verilen makinelerle işlenerek yongalanması ve boyutunun küçültülmesi sonucu ile çıkan parçalara “Cips” adı verilir.

Kabuk

Ağaç kabuğu, ağaçların soyulmasıyla ve kabuğunun dökülmesiyle elde edilen bir yakıt türüdür. Kabuğu da kırma makinamızdan geçirip içersindeki yabancı maddelerden (taş, çöp vs.) ayıklayarak temiz bir ürün ortaya çıkartmaktayız. Maliyeti düşük ve doğal bir ürün olmasından dolayı fabrikaların üretimlerinde kullandıkları kazanlarda tercih edilmektedir.